آیین‌نامه آموزشی مدرسه تابستانی کسب‌وکار دانشگاه صنعتی شریف

الف) ثبت‌نام:
1) متقاضیان ملزم هستند جهت تکمیل ثبت‌نام خود، مدارک هویت شامل کارت ملی و شناسنامه خود را ارائه نمایند.
2) تعیین مدرس برای هر کلاس، ادغام کلاس‌های مشابه، محل برگزای کلاس‌ها و زمان دقیق برگزاری شروع مدرسه بر عهده برگزار کننده بوده و شرکت‌کنندگان مجاز به دخالت در امور اجرایی نمی‌باشند.
3) در صورتی‌که دانش‌آموزان و دانش‌جویان، سابقه بیماری‌های خاص شامل بیماری‌های تنفسی، قلبی، صرع یا غیره را دارند، این موضوع باید به اطلاع رسانده شود.
4) در صورت انصراف از شرکت در مدرسه و یا عدم حضور در آن، مبلغ شهریه پس از واریز به حساب دانشگاه غیر‌قابل عودت می‌باشد.
ب) تعهدات دانش‌آموزان و دانش‌جویان در طول برگزاری مدرسه:
دانش‌آموزان و دانش‌جویان موظف می‌باشند در طي مدرسه تابستانی کسب و کار، موازين اسلامي و اخلاقي و مقررات مربوطه را به ترتيب زير مراعات نمايند:
1) رعايت ادب و احترام و حسن برخورد نسبت به مديران، اساتید و ديگر كاركنان دانشگاه
2) رعایت شئونات اسلامی برای کلیه دانش‌آموزان و دانش‌جویان الزامی بوده و ملزم به رعایت حجاب و پوشش اسلامی می‌باشند. بدیهی است دانشگاه صنعتی شریف جهت ایجاد محیطی آرام و سالم و مورد تایید خانواده‌های محترم، از حضور آن دسته از افرادی که رعایت موارد مذکور را نمی‌نمایند در محل دانشگاه جلوگیری می‌نماید.
3) دانش‌آموزان و دانش‌جویان موظف می‌باشند مطابق برنامه تدوين شده از طرف دانشگاه در برنامه‌هاي آموزشي نظری و عملی فردی و تیمی حضور فعال و موثر داشته باشند.
4) عدم غیبت در جلسات آموزشی مطابق با بند ج آیین‌نامه آموزشی.
5) ارائه انتقادات و پیشنهادات سازنده جهت افزایش کیفیت آموزش.
6) عدم مداخله در امور اجرایی و توجه به تمامی قوانین و مقررات آموزشی.
7) رعايت حسن رفتار و اخلاق و همكاري با ساير دانش‌آموزان و دانش‌جویان و اجتناب از شوخي و حركات غيرمعقول در طول ساعات حضور در دانشگاه.
8) حضور به موقع و مستمر در دانشگاه مطابق برنامه تعيين شده و خروج از آن در پايان ساعات مقرر.
9) در صورت خروج دانش‌آموزان از دانشگاه در ساعات برگزاری کلاس‌ها بدون هماهنگی با نماینده کلاس، مسئولیتی متوجه مدرسه نخواهد بود.
10) دانش‌آموزان و دانش‌جویان موظف به رعايت بهداشت و نظافت شخصي و همكاري با سايركارآموزان و مسئولين ذيربط در امور زير مي‌باشند:
• پاكيزه نگه‌داشتن فضاي دانشگاه.
• انجام امور عمومي كارگاه آموزشی، از قبيل نظافت كارگاه و تجهيزات و لوازم آموزشي.
11) عدم انتشار و توزيع هرگونه كتاب، جزوه، اطلاعيه، بروشور، لوح فشرده و ساير موارد مشابه غيرمجاز.
12) دانش‌آموزان و دانش‌جویان موظف می‌باشند در حفظ و مراقبت از وسايل خويش كوشش و توجه کافی مبذول دارند. دانشگاه در این مورد هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
13) دانش‌آموزان و دانش‌جویان موظف می‌باشند در حفظ و نگه‌داری اموال و تجهیزات و ساختمان‌های دانشگاه اهتمام ورزند. بديهي است چنانچه خسارتي به تجهيزات و وسايل كمك آموزشي و ساختمان واحد آموزشي يا ساير دانش‌آموزان و دانش‌جویان وارد آید، فرد خاطی بايد خسارت وارده را جبران نمايد.
14) حفظ احترام به عقاید شخصی و قومیتی همکلاسی‌ها و اساتید خویش از ضروریات یک محیط آرام آموزشی می‌باشد. رعایت حرمت شخصیت‌ها، عقاید و مناسبت‌های مذهبی ادیان، مذاهب و قومیت‌های مختلف مورد تاکید می‌باشد و از ورود به مباحث سیاسی و مذهبی در طول دوره مدرسه  جداً پرهیز شود.
15) عدم استعمال دخانیات در محیط دانشگاه.
ج) قوانين حضور در کلاس:
1) چنانچه میزان غیبت در طول دوره مدرسه بیش از حد مجاز باشد، ایشان بنا به صلاحدید مدرس و با تایید مدیریت مدرسه، در ارزشیابی‌ها مردود شناخته شده و مراتب به اطلاع خانواده ایشان خواهد رسید.
2) در صورتي‌كه كارآموز به‌علت بي‌نظمي و غيبت يا تاخير در ورود و تعجيل در خروج قبلا تا دو اخطار داشته باشد و مجدداً اقدام به غيبت غيرموجه و يا بي‌نظمي نمايد از دوره مدرسه اخراج خواهد شد.
3) حضور در کلاس در راس ساعت مقرر الزامی بوده، میزان دقیق تاخیر در لیست حضور و غیاب ثبت و هر دو جلسه تاخیر معادل یک جلسه غیبت محسوب می‌گردد. تمامی شرکت‌کنندگان در صورت تاخیر موظف به دریافت برگه حضور در کلاس از دفتر مدرسه می‌باشند. هرگونه تاخیر و غیبت بلافاصله به‌صورت تلفنی و ارسال پیامک به اطلاع خانواده دانش‌آموزان خواهد رسید.
4) در صورت غيبت در طول دوره مدرسه، دانش‌آموز و دانشجو هيچ‌گونه حقي در مورد استفاده از کلاس‌های جبراني نخواهند داشت و مسئوليتي نيز متوجه دانشگاه نخواهد بود.