• نام استاد:

  دکتر فیض بخش

 • زمان:

  محتوای لیست اینجا میرود

 • مکان:

  محتوای لیست اینجا میرود

 • هزینه:

  محتوای لیست اینجا میرود

 • مهلت ثبت نام:

  محتوای لیست اینجا میرود

توضیحات:لطفا از طریق لینک زیر نسبت به پرداخت هزینه دوره بابت مدرسه تابستانی کسب و کار، جهت قطعی کردن ثبت نام خود، اقدام کنید.

sdf

معرفی کارگاه

طرح‌تجاری سند رسمی شرکت است که کارآفرین را با تمام عناصر درونی و بیرونی ای که در شروع فعالیت کارآفرینانه اش با آنها مواجه است، آشنا می‌کند و بر تمام تصمیم‌گیری‌های کوتاه مدت و بلندمدت سه سال اولیه کسب و کار تاثیر گذار است. طرح‌تجاری معمولاً مجموعه‌ای از بخش‌های کاربردی مانند بخش‌های بازاریابی، مالی، تولیدی و منابع انسانی است.

طرح‌تجاری در واقع همان نقشه‌ی راه است که به سؤالاتی از قبیل: اکنون کجا هستیم؟ به کجا می‌رویم؟ و چطور باید به مقصد برسیم؟ پاسخ می‌دهد.

فرض کنید فردی تصمیم دارد از تهران به مشهد سفر کند. بدیهی است که چندین مسیر وجود دارد و هر کدام، مدت زمان عبور و هزینه ی متفاوتی خواهند داشت. فرد مسافر باید شرایط هر یک از مسیرها را مورد بررسی قرار داده و در نهایت تصمیم گیری کند. کارآفرین نیز قبل از شروع سفر کسب و کاری خود، اطلاعات لازم را جمع آوری کرده، بررسی می کند و در مورد نحوه ی راه اندازی کسب و کار خود تصمیم می گیرد.

در سفر تهران به مشهد، مسافر بر بعضی مسائل از جمله میزان پول در دسترس، مدت زمان سفر، انتخاب جاده و… کنترل دارد. اما ممکن است مسائل اجتناب ناپذیری مانند خرابی ناگهانی اتومبیل، تغییرات آب و هوا، وضعیت جاده و… پیش بیاید که مسافر اساسا بر وقوع آنها کنترلی ندارد. در این مواقع باید برای برخورد با آنها از پیش برنامه ی مناسب داشت.

Biz-Plan