10 عادت قدرتمند کارافرینان برجسته

1-  آنها می دانند مشکلاتشان را چگونه شناسایی کنند :

توانایی دیدن مشکلات یک نکته بسیار مهم است اگر شما بتوانید مشکلات خود را بصورت یک معادله قابل حل ریاضیات در ذهن خود تصور کنید این موضوع در بلند مدت تأثیر زیادی در موفقیت شما خواهد داشت قسمت سخت موضوع آنجایی است که شما باید مطمئن شوید که تصورات ذهنی شما با واقعیات مطابقت دارد برای هر کسی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در این خصوص دارد کتابهای منتشره در زمینه داده نمایی و ترجیحات ذهنی توصیه میشود . توانایی دیدن و به تصویر کشیدن مشکلات ، تصویر ترسناک ایجاد شده در ذهن را از بین می برد افراد بزرگی همچون اپرا و ینفری ازجمله کسانی هستند که با این روش موفقیتهای خوبی درزندگی کسب نموده اند .

2-  اولویت بندی :

داشتن یک لیست از موارد اولویت بندی شده به شما کمک می کند تا در طول روز از انجام کارهای غیر ضروری خودداری نموده و فقط به امور مهم بپردازید این موضوع ضمن آسان ترکردن کارهای روزانه باعث استفاده مؤثر از زمان می گردد که نکته بسیار مهمی در امر موفقیت می باشد این موارد چیزهای عجیب و غریبی نیستند که می بایست شما امروزه انجام دهید بلکه این موضوعات چیزهایی هستند که در طول تاریخ توسط بسیاری از مردم استفاده شده اند

4-پول خود را مدیریت کنید :

شروع کردن به خواندن کتاب که قبلا” پیشنهاد شد  همچون مدیریت مالی بسیارمهم است به طوریکه به موفقیت بلند مدت شما به عنوان یک فرد موفق کمک شایانی خواهد نمود این موضوع می تواند زمان بسیار اندکی از شما بگیرد اما زمانی که اثرات مثبت آن را دیدید در برابر  آن دیگر مقاومت نخواهید کرد و آن را ادامه خواهید داد . البته این موضوع نیاز به گذر زمان و برنامه ریزی دارد اما اثرات بسیار مثبتی در آینده در زندگی شما برای مدیریت مالی نیز خواهد داشت و باعث تحول وضعیت مالی و همچنین راحت تر شدن زندگی شما می گردد .

 

5-آنها برمی خیزند و می درخشند :

یک راه آسان برای استفاده بهتر از هر روز ، حمله به آن است!!؟ این بدان معنی است که می بایست هر روز زود از خواب بر خیزند هر چند این موضوع وظیفه مشکلی است چرا که در طول روز نیز نمی توانید استراحت کنید افراد موفق روز خود را ساعت  1  بعداز ظهر شروع نمی کنید آنها 8 صبح روز خود را آغـاز می کنند مطمئن باشید شما بیشتر از روزهای قبل موفقیت بدست خواهید آورد . آرامیدن و خوابیدن نمی تواند زمانی باشد که شما می بایست برای رسیدن به اهدافتان تلاش نمائید

 

 

6-مشخص کردن شفاف اهداف :

هرکس در زندگی برای تلاش کردن نیاز به مشخص نمودن اهدافی جاه طلبانه و شفاف دارد برای اینکه بدون هدف انسان هیچ چیــزی ندارد و نمی داند نقطه ای که باید برود کجاست بنابراین اگر شما چیزی به عنوان هدف نداشته باشید هیچ گونه انگیزه ای برای تلاش نیز ندارید زمانی که شمـا دست از تلاش بر می دارید و برای رسیدن به اهداف خود فعالیتی نمی کنید می توانید ببینید مدیریت امور زندگی شما بسیار دشوار خواهد شد. به هر حال با داشتن تفکر ویژه و مشخص نمودن اهداف در زندگی بصورت روزانه شما می توانید کارهای انجام شده خود را مشاهده و از اینکه در مسیر درست حرکت می کنید مطمئن شوید . مشخص کردن اهداف برای همه امری است حیاتی و اهمیتی ندارد که شما یک کارمند هستید و یا این که یک کسب و کار چند میلیارد دلاری را هدایت می کنید .

 

7-داشتن یک رژیم غذایی سالم :

هیچ چیز بدتر از داشتن یک رژیم غذایی نامتعادل و ضعیف نیست وقتی این گونه باشد ، بدن شما نیاز به تغذیه مناسب و سالمتر دارد . بدن شما با تغذیه درست می تواند به شما در روزهای کاری سخت کمک نموده و برای شما مفید باشد شما باید اطمینان حاصل نمائید که به صورت منظم و درست تغذیه داشته و با این کار فقط به سلامتی خود کمک می نمائید . علاوه بر این ورزش روزانه نیز امری حیاتی است افرادی که از سلامت جسمی برخوردار نیستند از سلامت فکری مناسب نیز برخوردار نبوده و همواره درگیری های ذهنی نامناسب دارند که باعث محدود شدن ذهن آنها می گردد . همچنین،  اینکه شما چگونه می خورید و تغذیه شما چگونه است موضوعی است که بر نگاه شما به اطراف ،موضوعات تأثیر می گذارد این امر در بیشتر نخبگان جامعه صادق است .

 

8-نقاط قوت خود را بشناسیم :

نگاهی به آزمونهای شخصیت می تواند به شما در تعیین اهداف و میزان بزرگی آنها در زندگی کمک نماید .

هنگامی که نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید بهتر می توانید نسبت به رفع و یا بهبود آنها اقدام نمائید . شناسایی نقاط قوت شما در زندگی به شما کمک می کند تا از آنها به عنوان اهرمی جهت حرکت رو به جلو استفاده نمائید به عنوان مثال در سایت زیر سبک های شخصیتی افراد مشخص گردیده و شما می توانید ببینید که هر سبک به چه افرادی مربوط می باشد که ممکن است قبلا” شما نشنیده باشید این موضوع می تواند کمی از قضاوتها و پیش داوری های افراد بکاهد .

www.16personalities.com

www.16personalities.com/freepersonalitytest

 

9-داشتن شبکه ارتباطی :

داشتن دوستان در رده های بالا و همچنین نگه داشتن ارتباطات همکاری با آنان به شما کمک می کند تا همواره در جریان امورات و اخبار مهم قرار گیرید.

آیا شما یک فرد صادق و رک گو هستید ؟ اگر چنین است شما می بایست با استفاده از این قدرت خود اقدام به تشکیل یک شبکه و تهیه لیست افراد و دوستان خود نمائید ،کتاب داده نگاری و ترجیهات ذهنی که مطالعه آن قبلا” توصیه شده است را بردارید و با مطالعه آن به شبکه سازی و نحوه تعامل و چگونگی کمک این شبکه برای دستیابی به اهداف بلند مدت خود پی ببرید و ببینید که این کتاب با توصیه های خود برای ساختن شبکه چقدر در دستیابی شما به اهداف آینده تان مؤثر خواهد بود .

امروز این سبک از شبکه سازی بوسیله رسانه های اجتماعی بسیار مهم است چرا که به شما امکان ارتباط از راه های دور را می دهد . همچنین به یادداشته باید که ، شهرت از میان رسانه های اجتماعی به وجود می آید.

 

10-ایجاد یک کاراکتر شخصیتی :

هیچ کس دوست ندارد به راحتی به شکست خود اعتراف کند و آنگاه خیلی راحت به انجام کاردیگری بپردازد اما وقتی شما یک لیست از قوانین اخلاقــــی که می خواهید از آنان پیروی کنید تهیه نمایید برای همیشه شما براساس یک سری کدهای تنظیم شده در چارچوب زندگی خود حرکت می کنید بگونه ایکه  آنها این اطمینان را به شما میدهند که شما هرگز ازآنها عدول نکرده و انهارا نخواهید شکست و اینکه شما همیشه قادر خواهید بود  نگاه کنید به آئینه و آنچه که واقعا” خود شما در زندگی هستید را ببینید ، برای موفقیت  این راه خیلی راحتی خواهد بود .

آیا این اصول لازم الاجرا بوده و هرگز از آنها تخطی نمی گردد، مردمی که با رعایت قوانین اخلاقی الهام بخش هستند به راحتی قابل یافتن هستند انان برای یافتن و به خاطر سپردن بسیار آماده می باشند این افراد بسیار به یادمانی تر از افراد معمول نیستند چرا که آنان همواره تفکر مثبت دارند و تلاش می نمایند تا تغییری ایجادنمایند، در این حالت حقیقتا چه چیز بیشتری از یک فرد انتظار می رود !؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید