8 چیزی که افراد موفق هرگز در مورد خودشان در محیط کار آشکار نمی کنند

شما نمی توانید یک شبکه حرفه ای قوی ایجاد کنید اگر خودتان را به همکارانتان معرفی نکنید، اما انجام این کار بسیار  هوشمندانه است چرا که آشکار نمودن مطلبی اشتباه می تواند اثر مخربی بر زندگی حرفه ای افراد داشته باشد ارائه نمودن جنبه های شخصیتی خود به شکل درست یک هنر است افشاگریهایی که باعث ایجاد ارتباط می شوند در آن لحظه می تواند پایان دهنده درک آشکاری که از آن داریم این ترفندی است که باعث بخود آمدن شخص می شود قبل از اینکه شما خطوط را زیر پا بگذارید یعنی ممکن است شما چیزهایی را به اشتراک بگذارید در صورتیکه چیزی برای  باز خورد نداشته باشید .

مؤسسه استعدادهای درخشان هوشمند بیش از یک میلیون نفر را مورد آزمایش قرار داده و نتیجه گرفته است که رده های بالای عملکردی یا افرادی که عملکرد بالایی دارند افرادی با هوش هیجانی بالا می باشند

مردمی که دارای هوش عاطفی بالا می باشند در درک دیگران توانا تر می باشند و این موضوع نشان می دهد در واقع چه چیزهایی را که باید و نباید در محیط کار نشان دهند .

لیست زیر شامل 8 مورد شایع در بین افراد است که نشان می دهدکه دربرخی مواقع حرفه ای ها هم از مسیر خود منحرف می شوند :

1-نفرت از شغل :

آخرین چیزی که هر شخصی تمایل به شنیدن آن در محیط کارش دارد شکایت و تنفر از میزان کار و محیط کار است انجام این کار به شما بر چسب یک فرد منفی که همراه تیم نیست می زند. این کار باعث پایین آمدن روحیه گروه می شود

2-میزان درامد؟

پدر و مادر شما ممکن است دوست داشته باشند همیشه بشنوند در خصوص اینکه شما چه مقدار در هر ماه موفق شده اید اما در محیط کار این موضوع یک نکته منفی است چرا که غیر ممکن است براساس مقایسه بین سایر همکاران و با انصاف کامل حقوق شما تعیین گردد . بزودی هرکسی می داند چه مقدار شما دریافت می کنید هر چیزی که شما در محیط کار انجام می دهید در مقابل آن درآمدی خواهید داشت . این موضوع که شما بتوانید از روی کنجکاوی به میزان حقوق و دستمزد همکارانتان اطلاع پیدا کنید وسوسه انگیز است اما به محض فهمیدن این موضوع ممکن است نحوه تعامل شما با ایشان و بالعکس تغییر یابد .

3-عقاید سیاسی و مذهبی :

باورهای سیاسی و مذهبی مردم بیش از حد نزدیک به شخصیت و هویت آنها بوده و با آن گره خورده است مخالفت با دیدگاههای شخصی دیگران می تواند سرعت درک قوی افراد از دیگران را تغییر دهد مقابله با ارزشهای افراد توهین آمیز ترین کاریاست که شما می توانید انجام دهید مردم معمولا” زندگی خود را پیرامون آرمان و اعتقادشان می سازند عقاید سیاسی و عقاید مذهبی عمیقا” در مردم ریشه دوانده و به چالش کشیدن آنها به احتمال زیاد نیاز به تغییرات ذهن دارد .

4-فعالیت در شبکه های اجتماعی؟

بسیاری حالت ها وجود دارد که شما در شبکه های اجتماعی  به صورتی دیده می شوید که باعث ایجاد برداشت های نامناسب از شما می شود. این حالت ها می تواند نوع پوشیدن لباس باشد ، یا حالتی که شما در کنار کسی هستید ، یا کاری انجام می دهید و یا حتی نوشته های دوستان شما درباره شما .

5- به دنبال تصاحب شغل دیگران :

اعلام جاه طلبی های خود در محل کار هنگامی که با فرد دیگری در تعامل کاری هستید باعث می گردد تا نقش شما در محیط کار بعنوان فردی که جزئی از یک کل است زیر سؤال برود چرا که دیگران فکر می کنند شما نسبت به سرنوشت سایرین و سازمان بی تفاوت بوده و فقط در فکر پیشرفت خود می باشید  کارکنان بزرگ به دنبال دستیابی کل تیم به موفقیت هستند و آن ها تلاش می کنند تا همگی موفق باشند نه فقط شخص خودشان صرف نظر از انگیزه های واقعی خودمان ( برخی از ما حقیقتا” فقط برای پول کار می کنیم ) ابراز عقاید و اهداف خودخواهانه در محیط کار باعث پیشرفت ما نخواهد شد .

6-عملکرد در دوران دانشگاه؟

گذشته شما مقدار زیادی درباره شما می گوید. اگر شما در 2 سال پیش کارهای عجیب و غریب کرده اید این بدان معنی نیست که مردم براین باورند که شما آدم درستی هستید و قضاوت بی عیب و نقصی از شما داشته باشند برخی از رفتارهایی که ممکن است فقط یک بار و در یک روز از شما سرزده باشد مانند سرقت جزئی ، سوء استفاده از مردم و یا حیوانات مزرعه و غیره رفتار شما را نشان می دهد و هنگامی که بالاجبار می بایست قضاوت کنید در این خصوص نمی توانید قضاوت درستی انجام داده ، بسیاری از رؤسای جمهوری که بی احتیاطی ها ی گذشته آنها باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها گردیده است که با وجود تیم های روابط عمومی ، روانشناسان و … توانسته اند تصویر خدشه دار شده خود را اصلاح کنند .

7-جوک گفتن به گروهی خاص:

اگر یک چیز بتوانیم از افراد معروف یاد بگیریم آن دقت کردن در مورد آنچه گفته می شود است . گفتن جوک برای گروه یا موضوع خاصی در مردم احساس بدی ایجاد می کند و اتفاق افتاده است که حتی آنها شما را با دید حقارت نگاه کرده و در مقابل جوکهای شما عکس العمل نشان نداده و به آن نمی خندند . میزان رعایت خطوط هر شوخی و عبور از برخی از خطوط به شما نشان می دهد که تا چه اندازه به افراد نزدیک هستید اما باید در نظر داشته باشید ممکن است برخی از مردم در  مقابل جوکهای شما حالت دفاعی به خود بگیرند و بهتر است شما از گفتن این جوکها خودداری کنید چرا که شما نمی دانید مردم چه تجارب قبلی داشته و چه می دانند و ممکن است جوکهای شما باعث حالتهای جدی در آنها گردد .

8-شغل یابی یا شکار شغل:

وقتی من بچه بودم به مربی بیس بالم گفتم من بعد از 2 هفته از  اینجا خواهم رفت واینجا را ترک می کنم بعد از دو هفته خودم را روی نیمکت ذخیره ها دیدم بعد از آن حتی شرایطم بدتر از زمانیکه من تصمیم به رفتن گرفتم شده بود وقتی تصمیم گرفتم که در آنجا بمانم من همانند کودکی شده بودم که نمی خواست در آنجا بمـاند . در واقع من له شده بودم اما تقصیر خودم بود من تصمیم خودم را قبل از اینکه از آن مطمئن باشم به او گفته بودم ، وقتی شما تمایل به ترک کار خود را قبل از اینکه بدنبال شغلی باشید به دیگران میگویید درواقع همین موضوع اتفاق می افتد این نشان می دهد  که شما در کار خود برنامه ریزی ندارید و باعث اتلاف وقت همه می شوید همچنین ممکن است در پیدا کردن کار جدید ناموفق باشید و یا اینکه نتوانید کارجدید راشروع کنید بنابراین بهتر است قبل از اینکه به همه بگوئید صبر کنید تا یک کار پیدا کنید در غیر این صورت حرکت کاری شما به پایان خواهد رسید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید