812232196_141593_15934320888329789959

کارگاه طرح تجاری یک صفحه ای

کارگاه طرح تجاری یک صفحه‌ای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در تاریخ ۵ آذر در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.استاد این کلاس سرکار خانم دکتر عربشاهی،دکترای کارآفرینی دانشگاه تهران از اساتید برجسته در زمینه تدریس طرح تجاری،مبانی کارآفرینی و … بودند.

کارگاه در ساعت ۱۴ شروع شد.هدف از این کارگاه درک اهمیت طرح تجاری یک صفحه‌ای توسط دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بود.طرح تجاری یک صفحه‌ای مثل کاتالیزور برای ایده‌ها عمل می‌کند و ابزار قدرتمندی برای ایجاد و اداره‌ی فعالیت‌های اقتصادی است. طرحی است کوتاه و برنامه شما را به شکلی موثر بیان می‌کند.تا وقتی به طور جدی نوشتن یک طرح تجاری یک صفحه‌ای را شروع نکنید، نمی‌فهمید چه اهمیتی دارد. آدم‌ها معمولاً دوست دارند زیاد از فکرهاشان حرف بزنند و آنها را با آب و تاب جلوه بدهند. این مسئله ممکن است در مورد نوشتن هم پیش بیاید. گاهی وقت‌ها هنگام نوشتن رشته‌ی کلام از دستمان در می‌رود. گاهی فکر نشده و متناقض می‌نویسیم..

اولین کار طرح تجاری یک صفحه‌ای این است که یک موضوع پیچیده را آسان می‌کند. چون یک صفحه است، خواندن و فهمیدن آن راحت است.

شرکت‌کنندگان بار دیگر به ارائه ایده‌هایشان پرداختند و با توضیحات و مثال های خانم دکتر عربشاهی گام به گام طرح تجاری یک صفحه‌ای خود را نوشتند.در انتها نیز خانم دکتر عربشاهی گوشزد کردند که بر اساس این طرح تجاری یک صفحه‌ای،طرح تجاری خود را تا آخر بهمن بنویسند تا مورد ارزیابی توسط کارشناسان مجرب مدرسه کسب و کار قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید