photo_2016-04-16_00-11-47

کارگاه MBTI و کاربرد آن در توسعه مسیر شغلی برای گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان

MBTI یک ابزار مدیریتی- روان شناسی است که چارچوب عمیق و گسترده ای برای توسعه افراد و گروه، از طریق ایجاد خودآگاهی، مشاهده جهان از دریچه ی نگاه دیگران، درک ترجیح رفتار دیگران در موقعیت های گوناگون و پویایی های رفتاری میان افراد متفاوت، ارائه می دهد.

mbti  افراد را به ۱۶ گونه شخصیتی تقسیم  می کند که از طریق ایجاد یک زبان مشترک، شباهت ها وتفاوت های افراد و چگونگی توسعه کار و روابط میان فردی شان را مشخص می کند.

جلسه اول کارگاه با تدریس آقای مهندس میر مجیدی و توضیحات کلی در مورد مفهوم MBTI   و نحوه اجرا تست شخصیت شناسی آغاز شد. از شرکت کنندگان خواسته شد تا در مورد ویژگی های خود و انتظاری که از کارگاه دارند صحبت کنند و با اجرای آزمون MBTI به پایان رسید .

در جسله دوم کارگاه  هر یک از شرکت کنندگان به روش SELF ASSESSMEN   تیپ شخصیتی خود رامشخص کردند و با تلفیق نتایج آزمون خود شناسی و آزمون MBTI  شرکت کنندگان به نتایج جالبی در مورد خود رسیدند.

در جلسه سوم، که با حضور دکتر فیض بخش برگزار شد، بعد از مرور موارد مطرح شده در جلسات قبل و بررسی عوامل ایجاد تغییر رفتار در شرکت کنندگان، مباحث جدیدی مطرح شد. از جمله، تفاوت تیپ شخصیتی و رفتار شخصیتی و ساختن تیم ( Team Building)و کارکردهای شخصیتی(Type Dynamics).

در  جلسه چهارم  به بررسی مسیر شغلی به کمک MBTI  و عواملی که مارا از این مسیر دور می کند پرداخته شد.

در این جلسه به مشکلاتی که نداشتن  برنامه ریزی مسیر شغلی ایجاد می کند اشاره شد از جمله: نارضایتی شغلی، از شاخه ای به شاخه ای پریدن، عدم پیشرفت، صرف انرژی زیاد و …

این کارگاه، با اجرای پرسش و پاسخی یک ساعته به پایان رسید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید