مدرسه کسب و کار شریف در جهت آموزش و تربیت جمع بزرگی از بچه های این مرز و بوم به ویژه در مناطق محروم است، با این هدف اصلی که بسیاری از ایشان را در جهت اهداف آموزش متوازن وزارت آموزش و پرورش، و ایجاد چشم انداز و کسب مهارتهای لازم تشویق و راهنمایی نماید.
این برنامه با تمرکز بر سه محور طراحی شده است که آن سه محور، نقاط ضعف برجسته ای هستند که در بسیاری از جوانان امروزمان و بخصوص در رده های بالاتر، در فارغ التحصيلان دانشگاهها می توانیم رصد کنیم:
الف- ابعاد تفکری : از جمله خلاقیت، تفکر انتقادی، تفکر طراحی، تفکر سیستمی و ..
ب- ارتباطات: مهارتهای ارتباطی چه در فضای کار و چه در محدوده ی مسایل اجتماعی، مذاکره کردن، ارائه مطالب، سخنرانی، متقاعد سازی و ..
ج- کارآفرینی و کسب و کار: آشنایی با مباحث کارآفرینی، فضای کسب و کار در ایران، کار تیمی ، آشنایی با پول و مسایل مالی، طرح تجاری، مدل کسب و کار و ..
امید آنکه بتوانند با استعدادهاي بالقوه خود و توانايي‌هاي تحصيل شده، كسب و كار شخصي، مستقل و مورد علاقه خود را در آینده¬ي نچندان دورراه‌اندازي نمايند.
به شرکت کنندگان در جهت:
– ایده پردازی
– شناخت فرصت های اقتصادی
– نحوه تجاری سازی ایده ها
– تامین منابع مالی لازم و متقاعد سازی سرمایه گذار
– مراحل موفق راه اندازی کسب و کار حول ایده ی انتخاب شده
– و برند سازی

آموزش داده می شود و قدم به قدم با آنان همراهی می شود.
در ارائه مطالب به جز اساتید و مربیان خوشنام و موفق حوزه های سه گانه تفکر و خلاقیت، ارتباطات مؤثر و راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی از اساتید و پیشکسوتان موفق حوزه های مختلف صنعت و یا کارآفرینان جوان نیز استفاده خواهد شد. آشنا شدن با فضای کسب و کار و ایده های نوآورانه و جلسات همفکری و بارش فکری در جهت یافتن ایده های ناب و یا آسیب شناسی کسب و کارهای کارآفرینانه حوزه های مختلف صنعت بخش دیگری از آموزش ها و پرورش مخاطبین این دوره های خاص، خواهد بود.

این دوره مدرسه کسب کار شریف، ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه است، باشد که از این طریق، جمع قابل توجهی از آنان، برای ورود به جرگه ی کارآفرینی تشویق شوند.
ثبت نام و مصاحبه: ثبت‌نام اولیه از ابتدای مردادماه به صورت آنلاین و از طریق سایت مدرسه به آدرس www.sharifsummerschool.ir، انجام می‌گیرد و عزیزانی که اقدام به ثبت نام می‌نمایند پس از پالایش اولیه، در صورتی که به عنوان افراد مستعد تشخیص داده ‌شوند، جهت ثبت نام قطعی معرفی می‌گردند.
در ضمن از هر دانش آموز، معادل 10 درصد به منظور قطعیت ثبت نام دریافت می گردد و الباقی توسط حامیان مدرسه تامین می گردد.
لذا، هزینه ثبت نام در مدرسه کسب و کار شریف معادل 3۰۰,۰۰۰ ريال (سی هزار تومان) می‎باشد.